PEARSON HAKKINDA

Dünya çapında 70 farklı ülkede, 30.000'den fazla profesyonel çalışanı ve dijital öğrenmeyi desteklemek amacıyla kurulmuş uzman ekibiyle, yüksek öğretim kurumlarına, ilköğretim ve liselere, iş dünyasına ve her alandaki öğrenene eğitim çözümleri sağlamaktadır. Pearson, her öğrenme şekli için başarısı kanıtlanmış olan dünyanın en büyük bütünsel eğitim çözümleri şirketidir. “Kişilerin öğrenme yoluyla hayatlarını daha verimli hale getirmelerine yardımcı olmak” vizyonuna sahip olan Pearson, yükseköğrenim kurumlarında dış kalite değerlendirme ve akreditasyon faaliyetleri de yürütmektedir.

Eğitimin her alanında kullanıcılara ürün ve hizmet çeşitliliği sağlayan Pearson, uluslararası mesleki eğitim programları, yetkinlik geliştirme ve sertifikasyon, öğrenme kaynakları, İngilizce öğrenimi, e-öğrenme, ölçme-değerlendirme ve öğretmen / liderlik gelişimi başta olmak üzere eğitimin her alanında çeşitli servisler sunmaktadır.

Öğrenmenin geliştiği yerde insanların da gelişeceğine inanan Pearson, kişiselleştirilmiş öğrenme ile daha etkili öğretim sağlamak için, teknolojiyle desteklenen birinci sınıf eğitim içeriğini değerlendirme ile birleştiren hizmetler sunmaktadır. Kişinin öğrenme hedeflerinin belirlenmesi ile başlattığı eğitim sürecini sürekli gelişmeyi hedef alan; kişiye özel uygulamalar, geri bildirimler ve ölçme değerlendirme sistemleri ile devam ettirir. Tüm süreç boyunca öğrenenlerin, 21.yüzyılda ihtiyaç duydukları yeteneklerini güçlendirerek kişilerin istihdam edilebilirliklerini kuvvetlendirmeyi amaçlar.

PEARSON, “GELECEK NESİL ÖĞRENME” ye liderlik etmektedir.

Kişilerin öğrenme biçimlerindeki farklılıklar konusundaki uzmanlığını tüm ürünlerine yansıtan Pearson, yaşam boyu öğrenmeyi teşvik eden daha verimli ve sürdürülebilir bir şirket olma stratejisini benimsemektedir.

Öğrenmenin (Eğitimin) kişilerin geleceğini şekillendiren en büyük faktör olduğunun bilinci ve sorumluluğuyla hareket eden Pearson, herkes için uygun olan eğitim çözümlerini yaratarak öğrenmenin geleceğini şekillendirmektedir.

Sürekli değişen ve yenilenen dünyada kişilerin gelişimini sürekli hale getirmek ve hayat boyu öğrenmeyi herkese benimsetebilme amacında olan Pearson, kendisini devamlı geliştirmekte ve yenilemektedir.

Dünyada:

 • • 33 milyon öğrenci, İngilizce öğrenmek için Pearson ürünlerini kullanıyor.
 • • 1.5 milyon öğretmen, öğrencilerine İngilizce öğretirken Pearson ürünlerini kullanıyor.
 • • 1 milyon öğrenci, 3000 farklı kaynaktan satışa sunulan Pearson ürünleriyle derslerine devam ediyor.
 • • Dünyada 500'den fazla global büyüklükteki şirket, çalışanlarının İngilizcesini geliştirmek için Pearson’ ı kullanıyor.
 • AEC DİL OKULLARI HAKKINDA

  AEC Dil Okulları; Aviation English Center (Florya) ve Academic English Center (Beylikdüzü) olarak yabancı Dil Eğitimi ve akademik sınav hazırlıklarında doğru eğitim, gerçekçi yönlendirme, uzman eğitim kadrosunun başarıdaki rolünün bilincinde olan ve bu alanlardaki ihtiyacı karşılamak maksadıyla hizmet vermekte olan bir eğitim kurumudur.

  AEC, akademik sınav hazırlıkları ve Havacılık İngilizcesi öncelikli olmak üzere alanında uzman eğitmen kadrosu ile öğrencilerinin yabancı dil becerilerini (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) geliştirerek Ulusal ve Uluslararası sınavlardaki başarılarını maksimum seviyeye ulaştırmayı temel prensip edinmiştir.

  AEC zengin ve güncel içerikli eğitim programlarını öğrenci odaklı ve ihtiyaca yönelik yaklaşımla oluşturmuştur.

  Kaliteli ve sürdürülebilir eğitim anlayışı ile öğrenci gelişim takibi, bilgi ölçümlemeleri ve öğrenci taleplerine paralel ilerlemeyi amaç edinmiştir.

  Özel amaçlı İngilizce eğitimlerinin güvenilir markası olan AEC, öğrencilerinin doğru eğitim programları ile zaman kaybını önleyerek hedeflerine hızlı ve emin adımlarla ilerlemelerini sağlamaktadır.

  AEC tüm bilgi ve deneyimini eğitimlerinde bireylerin başarıya ulaşmasını sağlamak için paylaşmaktadır.

  “AEC, DÜNYANIN EN BÜYÜK EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ FİRMASI OLAN PEARSON’ IN PEARSON ONLINE ENGLISH, PEARSON PROFFESIONAL ve VERSANT SINAVLARINDA TÜRKİYE’ DEKİ ÇÖZÜM ORTAĞIDIR.”