Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce seviyeniz ne olursa olsun POE ile İngilizce çalışabilir, İngilizce seviyenizi ilerletebilirsiniz. İngilizceye yeni başlayanlar için (beginner) özel çalışma içerikleri, dilbilgisi, kelime bilgisi yapısı ve pratikleri yer alan POE’ de, öğrenciler "Başlangıç ​​1: Tanıtımlar" bölümü ile eğitimlerine başlamaktadır. Ayrıca, POE ‘de yeni başlayan öğrencilerle çalışma konusunda uzman eğitmenler bulunmaktadır. Bu nedenle İngilizce seviyeniz başlangıç da olsa, canlı sınıf dersleri veya birebir özel derslere katılmaktan korkmayın.

Pearson Online English, tam ihtiyacınız olan içerikleri sunarak, eğitimin zorluk derecesini performansınıza göre otomatik olarak belirler. Sizin, İngilizcenizi geliştirmek için yapmanız gereken tek şey sunulan materyallerle düzenli olarak çalışmaktır. Daha hızlı bir şekilde ilerleyebilmek için, daha fazla canlı sınıf dersleri ve birebir özel derslere katılmanızı öneririz.

POE hesabınıza giriş yaptıktan sonra Seviye Belirleme Sınavını (PA) tamamlayarak eğitimlerinize başlayabilirsiniz.Eğitimlerinize telefon, tablet, pc gibi tüm internet bağlantısı olan araçlarla ulaşabilirsiniz.

POE hesabınıza giriş yaparken şifre problemi yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip etmelisiniz. Kullanıcı adınız kurum tarafından sizinle paylaşılacaktır. Şifrenizi sıfırlamak için POE giriş sayfasında yer alan  “Forgot password?” butonuna tıklamalısınız. Mailinize gelen şifre sıfırlama  bağlantısını kullanarak yeni şifrenizi oluşturabilir ve yeni şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz.

POE esnek bir eğitim platformudur. Bu nedenle eğitiminizi tamamlamak için herhangi bir süre kısıtlamanız bulunmamaktadır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, kursunuz üç ay, altı ay veya bir yıl sürebilir.

POE’ de derslere başlamadan önce yapacağınız Yeterlilik Değerlendirmesi (PA- Proficiency Assessment) seviyenizi belirlemek için yeterlidir. PA, eğitiminize başlar başlamaz bir seansta tamamlanması gereken bir sınavdır. Sınav sonucunuz eğitiminizin hangi zorluk seviyesinden başlaması gerektiğini belirlemek için kullanılacaktır.

PA, mevcut seviyenizi belirleyen ve yaklaşık 45 dakika süren bir Seviye Belirleme Sınavıdır. Eğitiminize başlarken tamamladığınız sınav, dil yeterliliğinizle ilgili en doğru fotoğrafı çekecek ve bu da rotanızı ve eğitiminizi en verimli şekilde planlayabilmemizi sağlayacaktır. Teste başladıktan sonra, tüm testi tamamlamanızı öneririz. Gerekirse testi duraklatabilirsiniz, ancak teste baştan başlayamazsınız.

PA’ ya eğitiminizin başlangıcında katılırsınız. Eğitiminiz süresince de her üç ayda bir  katılacağınız sınavlarla ne kadar ilerlediğinizi görebileceksiniz. İlerlemenizi ölçmek için PA' yı üç ayda bir alabilirsiniz.

Yeterlilik Değerlendirmesi (PA) mevcut seviyenizi ve ilerlemenizi ölçmek için kullanılır. Seviyenizin ilerlemesi için size yeterli zaman tanımak için her üç ayda bir uygulanır.

Katılacağınız bir sonraki sınavı, iki hafta öncesinden size e-posta ile hatırlatarak sınava hazırlanmanıza yardımcı oluruz. Ayrıca e-postayı beklemeden, bir sonraki PA tarihinize “Performans” sayfanızdan da ulaşabilmektesiniz.

POE’ de bir üst seviyeye geçebilmek için Pearson Online İngilizce Yeterlilik Değerlendirmesi ™ (PA) testini tamamlamanız gerekir. PA, eğitiminizin uygun seviyedeki ders içeriklerinden oluşmasını sağlayacaktır.

Öğrenciler seçtikleri üniteyi tamamladıklarında ünite aktif kalır ve aktif olarak görülen ünite, tekrarlanıyor gibi gözükse de ünite içeriği sürekli olarak güncellenir ve her gün yeni dersler eklenir. Bu nedenle öğrenciler, aynı dersleri asla iki kez görmezler. Ancak, ihtiyaç duymaları halinde üniteyi tekrarlayabilirler.

Ünitelerinizin dışında, Pratik (Practise) bölümünde bulunan ve sürekli güncellenen; ·      Kelime Bankası (Word Bank)·      Dilbilgisi Kılavuzu (Grammar Guide)·      Alıştırma (Real Media)kaynaklarla eğitiminizi pekiştirme fırsatına sahipsiniz.

Canlı sınıf derslerine katılmak için “Özel Ders (Tutoring)” bölümünde bulunan “Grup dersleri (Group Sessions)” sekmesini tıklayarak katılmak istediğiniz derse rezervasyon yapabilirsiniz.Canlı sınıf derslerine katılmadan önce saat diliminizi "Europe/Istanbul" olarak seçmelisiniz.

Katılım sınırı olmayan canlı sınıf dersleri için bir seferde en fazla 3 ders için rezervasyon yapabilirsiniz.Canlı sınıf derslerine 24 saat öncesinden rezervasyon yapmanızı öneriyoruz

Canlı sınıf derslerine; bilgisayar üzerinden giriş yapıyorsanız, Tarayıcınızı (tercihen Google Chrome) güncellemeli Bluejeans Plugin uygulamasını bilgisayarınıza yüklemelisiniz. telefon üzerinden giriş yapıyorsanız, Telefon ve tabletinizdeki IOS ve Android sürümü güncel olmalıdır. App Store veya Google Play Store üzerinden BlueJeans uygulamasını indirmelisiniz.

Canlı sınıf derslerine katılmak için kredi kullanmanız gerekmemektedir. Bu dersler tüm POE öğrencileri için sınırsız ve ücretsizdir.

Birebir özel derse katılmak için “Özel Ders (Tutoring)”  bölümünde yer alan “Özel Dersler (Private Sessions)” sekmesine tıklayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.Dersin süresi, tarihi, saati, öğretmeni ve oturum türünü (dilbilgisi, konuşma, iletişim gibi 5 farklı ders türünden) seçerek rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Ders planlamanız yapıldığında bir onay e-postası alırsınız.Rezervasyonunuzu en geç 24 saat önce yaparsanız daha fazla Eğitmen alternatifi arasından seçim yapma şansını elde edersiniz.Özel derse katılabilmek için hesabınızda özel ders kredisi bulunmalıdır. Özel ders kredinizi Özel Dersler sayfasının sağ üst köşesinde görebilirsiniz.Birebir özel derse katılmadan önce saat diliminizi "Europe/Istanbul" olarak seçmelisiniz.

Birebir özel ders rezervasyonlarınızın iptal işlemlerini dersten en geç 24 saat öncesinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Rezervasyonunuzu iptal etmemeniz ve derse katılmamanız halinde krediniz hesabınıza iade edilmeyecektir.Dersinizi iptal etmek veya yeniden planlamak için “Özel Oturumlar (Private Sessions)” sayfasındaki “Programım” bölümünü tıklamanız ve ardından, yeniden planlamak istediğiniz oturumu bularak "İptal" veya "Yeniden zamanla" yı seçmeniz yeterlidir.

Birebir özel derse;·        bilgisayar üzerinden giriş yapıyorsanız,Tarayıcınızı (tercihen Google Chrome) güncellemeliBluejeans Plugin'ini bilgisayarınıza yüklemelisiniz.·        telefon üzerinden giriş yapıyorsanız,Telefon ve tabletinizdeki IOS ve Android sürümünü güncellemeli,App Store veya Google Play Store üzerinden BlueJeans uygulamasını indirmelisiniz.

Pearson Online English uygulamasında, notlarınızı, güçlü ve zayıf yönlerinizi ve bölümlerdeki ilerlemenizi "Performans" menüsündeki seçeneklerden görebilirsiniz. Hesabınızın ilk açılış tarihinden itibaren platform üzerinde geçirdiğiniz süreyi öğrenmek için, “Çalışma Zamanı” bölümünde yer alan takvimden tarih aralığını seçmeniz gerekmektedir.

Uygulamada bulunan "İngilizce Sınavlarıma Hazırlan" bölümünü etkinleştirerek pratik yapabilirsiniz. Sınavların sözlü bölümleri için ihtiyaç duyacağınız konuşma becerilerinize odaklanmak için birebir özel veya canlı sınıf derslerine katılmanız faydalı olacaktır. Birebir özel derslerde eğitmeninizle sınava yönelik çalışmalar yapabilirsiniz.POE eğitimleri, derslerine düzenli olarak katılan öğrencilerin eğitime başladıkları tarihten beş hafta sonrasında TOEFL puanlarının % 22 oranında artmasına yardımcı oldu.

POE hesabınızın bitiş tarihini, uygulamanın ana sayfasından görebilirsiniz. POE hesabınızın uzatılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Destek

Diğer sorularınız ve teknik destek için bizimle iletişime geçebilir veya POE uygulamasında yer alan “Öğrenci Destek Merkezi (Learner Support Center) bölümünü ziyaret edebilirsiniz.